منطقه ویژه اقتصادی کشتی سازی خلیح فارس

منطقه ویژه اقتصادی کشتی سازی خلیح فارس

منطقه ویژه اقتصادی کشتی سازی خلیج فارس در محدوده ای به مساحت ۱۱۰۰ هکتار در ۳۷ کیلومتری غرب بندرعباس و در سواحل خلیج فارس ایجاد گردیده است. این منطقه با توجه به موقعیت طبیعی، جغرافیایی و برخورداری از حوضچه آرامش به مساحت ۳۸۰ هکتار و همچنین برخورداری از تسهیلات قانونی منطقه ویژه به منظور توسعه صنعت و تجارت در محدوده صنایع کشتی سازی و صنایع فراساحل و سازه های مرتبط دریایی و فعالیت های خدماتی و صنایع دریایی و همچنین صنایع پایین دستی و ایجاد کارخانجات مرتبط با امر کشتی سازی و تأمین منافع اقتصادی، اجتماعی، ملی و استفاده از آخرین فن آوری های مرتبط با افزایش شغل ایجاد گردیده است.

از نظر جغرافیایی این منطقه از طریق خلیج فارس به آب های بین المللی و از طریق بندرعباس با استفاده از راه های زمینی، راه آهن و راه های هوایی به اقصی نقاط دنیا دسترسی دارد. این منطقه به دلیل نزدیکی به بنادر شهید رجایی و شهید باهنر که بیشترین واردات و صادرات کشور از این بنادر انجام میشود همانند یک گلوگاه استراتژیک تلقی گردیده و با توجه به تردد هزاران شناور بصورت سالیانه در خلیج فارس میتواند علاوه بر کمک به ساخت انواع شناورها، کمک شایان توجهی در جهت تعمیرات شناورهای مختلف و انواع خدمات و فعالیت های بندری انجام دهد.

فعالیت های منطقه ویژه اقتصادی کشتی سازی خلیج فارس

· ارائه خدمات پشتیبانی به کلیه واحدهای مجتمع

· اسکله های تخلیه و بارگیری

· انتقال و صادرات محصولات نفتی و مواد معدنی

· ارائه خدمات انبارداری

· برخورداری از تسهیلات منطقه ویژه اقتصادی

منطقه ويژه اقتصادي کشتي سازي خليج فارس طبق تصويب نامه شماره ۲۲۷۲۷/ت ۲۳۵۶۱ک مورخه ۱۴/۰۵/۱۳۸۰ شورايعالي مناطق آزاد تجاري-صنعتي صرفا” به منظور فعاليت در صنايع ساخت و تعمير کشتي و سازه هاي دريايي در زميني به مساحت ۱۱۰۰ هکتار در محدوده شرکت مجتمع کشتي سازي و صنايع فراساحل ايران ايجاد و شرکت ياد شده به عنوان سازمان مسئول منطقه منطقه ويژه اقتصادي کشتي سازي خليج فارس تعيين شده است
منطقه ويژه اقتصادي خليج فارس، در طرح هاي کلان کشور به عنوان منطقه ايجاد صنايع انرژي بر معدني، پردازش کالاها و تغيير و تکميل آن ها براي صادرات و صادرات مجدد در نظر گرفته شده است. متوسط درجه حرارت سالانه هوا در اين منطقه ۲۷ درجه سانتيگراد است.

مشاوره در تلگرام

درخواست مشاوره

CAPTCHA
لطفا صبر کنید

انتقادات و پیشنهادات

CAPTCHA
لطفا صبر کنید